D ě k u j i

 

všem 34 nádherným ženám, které nám daly důvěru, a přijely s námi tvořit

děkuji své milované přítekyni Janě za spolupráci, podporu a plynutí 

vytvořily jsme něco, co se jen těžce dává do slov, něco, co se 5 dní společně žilo a cítilo

děkuji za všechny okamžiky s vámi

s velkou vděčností a láskou                 zita

Jak vítr, co zpívá v korunách stromů

za chvíli každá z nás vrátí se domů.

Přesto si všechny neseme v sobě

okamžik věčnosti v nádherné době.

Blanka 

Celou cestu z Rusavy mi běžely hlavou obrázky z naší oázy. 
Pokračování prožitého filmu probíhalo i doma při vybalování, praní a dalších domácích pracích, jakožto i v posteli před usnutím.
 
Byla to skutečná oáza!
- Oáza pro ženy.
- Oáza klidu, pohody a nesmírné lásky.
(Nebo vesmírné?)
- Oáza nových možností, nových přátelství, nových poznání.
- Oáza nové energie!
 
Myslím, že domů jsme se všechny vrátily jako zcela nové ženy :-)
Alespoň já jsem přijela nádherně odpočatá (i když nevyspaná)
a ačkoliv nevyspaná, přesto nabitá úžasnou energií.
Cítím se svěže, lehce a tak nějak nově...
Cítím se nádherně!
Cítím se tak, že vím, že mohu všechno! Naprosto všechno!!!
(Ale zároveň vím, že nic nemusím :-D)
Od rána tancuji a posílám fotky z Rusavy všem, na koho jsem si stihla  vzít kontakt.
Dokonce jsem už doma cvičila 1.ásanu!
A to všechno díky vám - tedy Tobě a Janě.
 
Děkuji, děkuji, děkuji!!!
Děkuji za úžasný program a za to, že jste.
 A že jsem i já směla být u toho.
 
S láskou Míša 

Milá Zitinko,

chci něco napsat, a vyjádřit můj dík tobě. Už předem vím, že když tento dopis odešlu – řeknu si, že jsem měla něco napsat jinak anebo, že jsem tam měla ještě napsat to, či ono…

         Letošní Oáza pro ženy na Rusavě, byla pro mne velmi příjemným a milým setkáním krásných a jedinečných žen. Od okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, že se zúčastním – byla jsem si jista „ano – vím, že tam chci být a mám tam být“. I když jsem nevěděla, co mě čeká. Ale to nevěděl nikdo.

A pak to začalo – od prvního setkání mě každá žena nějak upoutala, zaujala a já sledovala, jak den po dni je každá žena krásnější a krásnější. I když není možné se setkat s každou ženou při technice – víme o sobě, a nějakým způsobem jsme si každá udělala zápis do naší paměťové karty.

         Pět dnů společně strávených není mnoho, ale díky technikám a precizně naplánovanému programu a opravdu plně využitému času jsme vytvořily úžasnou skupinu plnou krásné energie.

         Nevím, jak to mají ostatní ženy, ale podle posledního sdílení je jasné, že každá si odvážela spoustu zážitků a prožitků. Mnohým se otevřel nový obzor na svět, nové poznání, zkušenosti i možnosti, jak být krásnou a naplněnou ženou. Kromě toho všeho se otevřela nová přátelství a vztahy.

         To, jak silné bylo naše setkání na Rusavě pro mne – mohu konstatovat ze svých snů, kdy ještě celý týden, každičkou noc jsem prováděla různé techniky ze spaní. Vím, že to nebyly jen sny, ale každou noc jsem to prožívala zas a znova.

         Zitinko – ti děkuji za krásný společný „skoro“ týden. Děkuji rovněž Janičce. A ještě jednou DĚKUJI MOC, ŽE JSI.

 

                                                                           S láskou  Kamča

Pro mne to také bylo velmi obohacující setkání, velice intimní a léčivé. Děkuji všem ženám za jejich přítomnost a Tobě za vytvoření společného prostoru.
...chci napsat ještě něco víc, ale nějak se mi nedostává slov... nejraději bych ti zazpívala a pohladila tě, protože tak se mi mnohem lépe vyjadřuje to, co cítím ve svém srdci...
Myslím na Tebe s láskou
Zuzka

Milá Zitulko,

moc děkuji za nádherné fotky, které se Ti opravdu povedly.

Taky moc děkuji za tvoje milá slova a musím potvrdit, že i já jsem neustále v myšlenkách s tebou a s dalšími krásnými ženami na Rusavě. Musím říct, že to bylo moc krásné a velmi přínosné a odpočinkové setkání. Ještě jednou musím zopakovat, že jsem vděčná, že taková setkání a workshopy pro nás děláš a hlavně s jakou citlivostí, trpělivostí a láskou se vciťuješ a nalaďuješ na naše potřeby a pomáháš nám na naší cestě. Jsi člověk se srdcem na pravém místě a mám Tě moc a moc ráda :-). 

Soňa

 

Své pocity z Oázy těžko dokážu popsat slovy, také jsem vlastně už své pocity vyslovila na Oáze a víc to teď moc nedokážu. Jen aspoň tolik: Bylo to něco výjimečného, krásného, hlubokého, radostného, citlivého, místy pro mne bláznivého - ale hezky bláznivého... Jsem moc ráda, že jsem tam jela a že jsem poznala tolik bezvadných žen a také Tebe i Janu.
Ty jsi ve mně zanechala hluboký dojem, však jsem Ti o tom říkala... Je krásné, že jsi taková, jaká jsi.
Možná mi i Oáza hned pomohla k tomu, že jsem byla schopná se v něčem určitém zachovat jinak a tak, jak bych měla (a co mi dříve činilo potíže).
s láskou Katka
 

Já si přijela na Oázu pro své srdce, které jsem ztratila na své cestě životem. A nejenom srdce, já ztratila i tu ženu v sobě, která se sice občas hlásila ale já jí potlačila.
A především díky Tobě a Janě jsem ho snad našla nebo alespoň si uvědomila, že ho mám. Jsem vděčná Všem ženám za pohled a zrcadlo, které jsem dostala a také za Tvoje pochopení.
Víš, já jsem si uvědomila, že mám život před Oázou a po Oáze. Jsem žena, a budu si to stále připomínat. Jak to, že na to zapomínám?  Všechny ty holky, které tam byly jsou jedinečné. A Ty s Janou děláte něco, co je alespoň pro mne ale vím, že to tak vnímají i ostatní ženy, prostě úžasné a to proto, že jsme si dovolily být sami sebou,bylo to cítit ze včerejšího sdílení.Každá si něco neseme a řešíme, ale ty holky v nás.......:-) na to se prostě nezapomíná.
Já si poprvé dovolila si hrát, a malovat si na sebe barvy jako malá holka. A cesta do hlubin pro silové zvíře ...úžasné.
Příští rok už vím kam a kde a s kým chci být alespoň na pár dní. Ještě jednou děkuji

s láskou Zdenča :-D

To, co jsem uměla vyjádřit, jsem snad řekla na posledním večerním sdílení...Jsem moc ráda, že se vše tak seběhlo...po počátečním šoku (a že to teda byl šok pořádný!! :-), jsem opravdu minutu po minutě cítila, že je vše v pořádku, že tam patřím, a že to tak má být. Bylo to krásné. Poprvé v životě jsem si užila dny, kdy jsem byla opravdu sama pro sebe a sama se sebou a za to jsem moc vděčná. To, co jsem v kruhu všech krásných žen zažila je nezapomenutelné a úžasné. Sama pro sebe jsem byla překvapením :-). Zjistila jsem, že se vlastně vůbec neznám, a až na Oáze jsem se začala "objevovat", a za to jsem moc vděčná. Mám vás všech plnou hlavu a hlavně srdce.
 
A ještě jedna věc - nevím, jestli to bylo mým "otevřením" nebo to byl zázrak, ale má autistická dcera mě po mém ( a svém) návratu opravdu srdečně a láskyplně objala a objímala a držela a opakovala, že se na mě moc těšila, a že mě má moc ráda !! Ona se svou diagnozou má problém s vyjádřením citů, takže to pro mě byl další úžasný zážitek.
 
Věřím, že mi mé "otevření" vydrží, a že se nenechám semlít pod tu bílou masku gejši :-)
Těším se na naše příští setkání.
Radka

stále doznívám a je mi dobře a lehce a taky smutno po Oáze.... bylo to pro mě osvobozují setkání, od kterého jsem očekávala příjemně prožitý týden.... ale co přišlo, bylo naprosto odlišné....hluboké a objevné, a že to stále trvá...děkuji Tobě i Janičce za krásné připomenutí mého ženství...

irena

Milá Zituš, oslovení vyjadřuje můj dík Tobě – za radost, kterou jsem si přivezla. A to je jen střípek toho, co jsem si přivezla. Nejvíce by to vyjádřilo objetí Tebe a Jany. Ale my se ještě potkáme ... Byl to výjimečný čas, který jsme společně strávily, a tak budou i výjimečné dozvuky – myslím si.

Měj se Ty i Jana moc hezky.

Mili.